Petr Mühlhans - Mistrovství Evropy BMX

Evropský šampionát v bikrosu ukončil svou zimní halovou část během uplynulého víkendu ve francouzském Douai. Obou závodů se zúčastnilo přes 600 závodníků nejen z Evropy a mezi nimi nechyběli ani čeští borci.

V profesionální kategorii Elite startoval tradičně také Petr Mühlhans a na konci náročného únorového měsíce byl stále ve formě. V sobotu po hladké kvalifikaci a postupu z osmifinále nastoupil do čtvrtfinále, kde jel společně s českou hvězdou Michalem Prokopem. Tam po dobrém startu ovšem skončili naděje v hromadném pádu v druhé zatáčce jak Petrovo a Michalovo, tak celé České republiky. Petrův výsledek - 26.místo byl druhý nejlepší z ČR.
V neděli byla možná na závodnících už znát únava, Petr Mühlhans měl kolizi a pád v první jízdě a nemohl postoupit dál v závodě, i když se v ostatních jízdách umístil lépe. Nyní čeká závodníky tréninkový měsíc.

Další závod:
Kontrolní závod reprezentantů, Pardubice, ČR (Duben 5/6)

Mezi Petrovy sponzory patří také Bikenet.cz a Sportestery.cz